Autor Wątek: DOMOFON  (Przeczytany 2439 razy)

Bogdas

• Użytkownik
  • **
Odp: DOMOFON
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Grudzień 2019, 21:37:48 »
Witam,

ostatecznie zwróciłem za 60 zł i kupiłem za 84 zł bo bardziej podobała mi się wizualnie. Słuchawka ma dodatkowe funkcje, które są nieprzytadne, ale podobała się po prostu. Do chwili obecnej działa bez zarzutu. Na pewno z płynną regulacją będą lepsze. U mnie można ściszyć dźwięk albo go wyłączyć.

Pzdr

marcin77

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:48:19 »
PS:
Zrobiłem szybki przegląd i wygląda, że:
1. Mamy domyślnie zainstalowany model 1132/620 (pewności nie mam, gdyż nie mam już oryginału)

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-cyfrowy-sluchawka-scaitel-1132-620-6304006129

Płytka u nas była chyba inna niż tutaj prezentowana. Z opisów na stronie producenta wynika, że regulacja głośności jest 3 poziomowa za pomocą zworki: brak, mid, high. Dodatkowy regulator to wyprowadzony na zewnątrz przełącznik zamiast stałej zworki - nie ma płynnej regulacji - ale dobre i to.

Komplet z regulacją dostępny tutaj (właśnie zamówiony):

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-urmet-1132-620-regulacja-dzwonka-7551712961

Dostępny jest jeszcze inny model, który wydaje się właściwy - regulacja za pomocą zworek - brak informacji o możliwości podłączenia zewnętrznego przełącznika:

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-cyfrowy-sluchawka-urmet-1131-620-7553939126?fromVariant=7553914662

Jak przyjdzie słuchawka zweryfikuję w jaki sposób regulacja robiona jest..można by pewnie podmienić rezystor w trybie mid tak aby dopasować głośność do potrzeb...

Pozdrawiam,
Marcin

marcin77

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Grudzień 2019, 19:27:05 »
Witam,
Co do ostatniej wypowiedzi, tak przeglądam dane katalogowe i model 1140/1 Unifon SIGNO Urmet jest do systemu 4+n a nasz jak Pan wspomniał jest to BASIC 2-żyłowy także jest pewna nieścisłość i pytanie czy faktycznie słuchawka ta działa, zwłaszcza, że pisze Pan wcześniej o zamontowanej słuchawce za 60PLN a miesiąc później o kolejnej za 84...

Jakiś czas temu wstawiłem słuchawkę z Lerła i niestety.. trzeba było się namęczyć, żeby wyregulować - kompromis pomiędzy głośnością w słuchawce, sprzężeniami a ogólnym działaniem.. i jak to przy kompromisach bywa.. dzwonek nadal dzwoni głośno, po obu stronach ledwo słychać rozmówce a zdarza się, że podniesienie słuchawki rozłącza od razu połączenie. Także nie idźcie tą drogą!

Tak na szybkiego lista modeli wydaje się być następująca:
http://www.miwiurmet.pl/katalog-produktów-domofony/313-unifony.html?cm=0&f_system=19

przy założeniu że nasz system w bloku to faktycznie MIVI BASIC... zmówię jakiś zweryfikuję i wrzucę info dla potomnych...

Bogdas

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Marzec 2018, 20:55:30 »
Witam,

ostatecznie kupiłem za 84 zł, model: 1140/1 Unifon SIGNO Urmet w tym właśnie sklepie. Za około 60 zł też były.

Polecam, dźwięk jest podobny, ale jest ciszej co daje duży komfort.

Pzdr

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Luty 2018, 08:43:24 »
Serwus,
Czy mógłby sąsiad napisać jaki dokładnie model domofonu sąsiad kupił?
Domofon też kupiony był w wymienionym sklepie?

Bogdas

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Luty 2018, 22:12:25 »
Witam Sąsiadów,

może to kogoś zainteresuje...

I klatka posiada instalację modofonową dwużyłową cyfrową systemu MIWI BASIC.

Ja zmieniłem sobie słuchawkę na nową za 60 zł, z regulacją głośności. Sprawa bardzo prosta... należy jedynie włożyć zworki w te same piny jak w starej słuchawce.

Natomiast za 30 zł można kupić do obecnej słuchawki dodatkową płytkę do regulacji głośności. Jest na to odpowiednie miejsce w słuchawce, nie trzeba nic lutować, jedynie podłączyć. Taki układ można dokupić w sklepie AVEL przy ul. Kozłowej 4.

ckomorow

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Listopad 2017, 00:17:34 »
Można zakleić słuchawkę taśmą, będzie trochę ciszej.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Listopad 2017, 11:18:20 »
Ja osobiscie nie słyszałem aby ktos zmieniał.... nikt sie nie chwalił... ale mieszkaniowa słuchawka musi współgrać z systemem całego domofonu. Swego czasu jak jeden z elektryków dokonywał naprawy... to zasugerował że ten model ma niewiele możliwości wymiany i wymaga przestrajania.... ale to opinia jednej osoby. Wówczas podpytywałem sie o zmiane słuchawki z regulowana głosnoscią dzwonka.... to nie mógł wskazać takiej która by pasowała.

Ale trzeba by było skontaktować się (zainteresowani właściciele mieszkań) z firmami elektronicznymi aby zaproponowali swoje rozwiązania. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

« Ostatnia zmiana: 15 Listopad 2017, 11:19:59 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Bogdas

• Użytkownik
  • **
DOMOFON
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Listopad 2017, 21:55:20 »
Witam Sąsiadów,

przymierzam się do wymiany domofonu w mieszkaniu na bardziej cichy. Może ktoś z Państwa już coś takiego robił?

Bardzo proszę o podpowiedzi.

Pozdrawiam