Autor Wątek: INWESTYCJE MIEJSKIE PRZY NASZYM OSIEDLU.  (Przeczytany 36410 razy)

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
Odp: INWESTYCJE MIEJSKIE PRZY NASZYM OSIEDLU.
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Luty 2015, 17:12:58 »
KOMUNIKACJA MIEJSKA DOSTOSOWANA DO NASZYCH POTRZEB.

W czasie spotkania przedwyborczego z obecnym prezydentem na naszym osiedlu zwracana była uwaga na niedostateczne połączenia komunikacji miejskiej naszego osiedla z resztą miasta.

Jestem po rozmowie z wiceprezydentem Robertem Jóźwiakiem pod którego podlega komunikacja miejska. Po niedzieli zostanie umówione spotkanie przez wiceprezydenta z dyrekcją mpk w sprawie ewentualnych zmian... Jakie zmiany są możliwe? Trudno teraz określić.... np. rozkład "4" jest podobno nienaruszalny. Ale naruszenie innych kursów jest bardziej realne.

Na pewno brakuje kursów z naszych przystanków w kierunku szkoły okręgowej (w stronę Swobodnej i dalej), również w drugim kierunku (w stronę ul. Sikorskiego)... no i ilość kursów do centrum.

Może uda się pościć któryś kurs po wybudowaniu ul. Wysoki Stoczek?! Zobaczymy ile uda się "wytargować".

Jeżeli macie swoje sugestie proszę wpisywać.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Luty 2015, 11:19:22 »
RozMawialem z redaktorka kuriera porannego. Jutro ma w porannym byc artykul o ul.. Wysoki Stoczek.. Ale odpowiedzi od miasta nie otrzymali. Choc z tą terminowoscia to u innych roznie bywa.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: 04 Luty 2015, 15:23:46 »
ULICA WYSOKI STOCZEK

ZROBILIŚMY WSZYSCY RAZEM WSZYSTKO CO BYŁO W NASZEJ MOCY.... NAGŁOŚNILIŚMY SPRAWĘ.... WIEDZIELI O NIEJ RADNI, ŻE ZBIERANE SA PODPISY....

NASZĄ WALKĘ WZMOCNIŁ NIESAMOWICIE PROBOSZCZ PARAFII ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO (ODBYŁO SIĘ SPOTKANIE Z PRZEWODNICZĄCYM RADY MIASTA)

TERAZ WSZYSTKO W RĘKACH RADNYCH.....

A POWINNO BYĆ TAK.... RADNI PIS WPROWADZĄ NA NAJBLIŻSZEJ SESJI PRZYWRÓCENIE BUDOWY "NASZEJ" ULICY, ORAZ GO PRZEGŁOSUJĄ..... WIERZĘ ŻE TAK BĘDZIE...

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Luty 2015, 18:41:35 »
Drodzy sąsiedzi... w dniu dzisiejszym byłem na spotkaniu z Adamem Polińskim wiceprezydentem w sprawie naszych osiedlowych potrzeb..... (w ramach przedwyborczych zapewnień pomocy realizacji naszych potrzeb)

1. Prosiłem aby przyśpieszył realizację budowy boiska..... zapisał na kartce i obiecał, że jutro skontaktuje się z departamentem inwestycji aby już sprawa ruszyła.

2. Poruszyłem temat naszego skrzyżowania, aby usunąć słup sygnalizatora z chodnika przy przejściu dla pieszych. Przy mnie sprawdził o które miejsce chodzi w GIS i na mapach gogle, zapisał na kartce i temat skieruj do departamentu... zapewne wykonawca wykonał niezgodnie z projektem (na łatwiznę, bo obok skarpa) - jak twierdzi - i będzie "ścigany do poprawy".  

3. Ulica Wysoki Stoczek... ruch należy do PIS, w środę udajemy się z proboszczem parafii do przewodniczącego rady miasta. Poinformował, że Prezydent przejął większość poprawek PIS jako autopoprawkę, natomiast ulice wywalono z budżetu przez podniesienie ręki... bo na jej usuniecie Prezydent nie chciał się zgodzić... wiedząc ze jest zagwarantowana w wyborach nam mieszkańcom Słonecznych Tarasów.  Ale... jeżeli PIS zabierał pieniądze na budowę dróg... to zabierał z roku 2015... przesuwając je automatycznie na 2016... w naszym przypadku prawdopodobnie się machnęli gdyż przegłosowali całkowite zmniejszenie z 1 400 000 do 140 tyś zł... co za tą kwotę zrobić jak projekty są gotowe? Ale sprawa w toku.

4. Sprawdzi co zrobić aby posadzić od ulicy drzewa... bo położone są w ziemi instalacje - jako działania odgradzające nas od ulicy.... ale poinformował... że zmieniona zostanie w 2015 roku nawierzchnia na naszej wysokości  ALEI JANA PAWŁA II, CO POWINNO NIECO UCISZYĆ HAŁAS KÓŁ (przyjmuje te zapewnienie jako duże prawdopodobieństwo).

NA RAZIE TYLE... (:
« Ostatnia zmiana: 04 Luty 2015, 20:07:31 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2015, 22:02:02 »
Wielkie podziękowania dla księdza proboszcza parafii Zmartwychwstawania Pańskiego..... czynnie działa na rzecz powstania drogi..... np. w dniu dzisiejszym ogłosił po mszy aby złożyć podpisy pod listą... sam ja poparł tak jak inni księża... efekt zebrano w 10 minut 150 podpisów... ponadto umówił spotkanie z przewodniczącym rady miejskiej panem Gromko..... na naszym osiedlu zebrano już ponad 150 głosów (za co niskie ukłony wszystkim - choć nie wszscyscy popierają ideę walki o tą drogę.... ale każdy ma swoje powody które szanuje)

musi być dobrze.
« Ostatnia zmiana: 02 Luty 2015, 22:06:09 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Styczeń 2015, 21:02:51 »
Drodzy mieszkańcy od jutrzejszego popołudnia w sklepie groszek będzie leżało pismo w sprawie powrotu do budżetu miasta budowy ul. Wysoki Stoczek.

Proszę o  składanie podpisów... musimy walczyć o drogę... tematu nie zostawimy póki droga nie powstanie. 

Musimy uzbierac min. 500 popisów  - to taka symboliczna liczba, gdyż tyle trzeba uzyskac podpisów przy konsultacjach społecznych - które jeszcze nie funkcjonują w naszym mieście.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2015, 21:14:08 »
Mam słowne zapewnienia dwóch radnych PIS, że będą przesunięcia w ciągu roku w budżecie.... a ul. Wysoki Stoczek powinna brać udział w przydziale pieniędzy.

Wcześniej czy później musi powstać ta droga... wspólnie o nią zawalczymy.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2015, 08:34:25 »
Wczoraj nabuzowany informacją napisałem pismo - na początku zostawię w sklepie groszek..... dla Marka aby zbierał podpisy.

Podpowiadają mi z rady aby dać do wiadomości proboszcza parafii i porannego. 

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Styczeń 2015, 08:26:37 »
Moja wiedza niestety opiera się tylko na źródłach internetowych (mniędzy innymi na wspomnianym brukowcu Porannym ;) ).

Może do pisma dołączyć listę podpisów mieszkańców granicznych osiedli?

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Styczeń 2015, 08:07:59 »
Rozmawiałem wczoraj z Panem Pawłem Myszkowskim z PIS... podobno sam PIS był podzielony co do naszej drogi..... ALE WIĘSZKOŚC BYŁA PRZECIW... GDYŻ UZNALI ŻE JEST NIE POTRZEBNA...... .... Prezydent wpisał do budżetu i tyle mógł zrobić......

Ale za naszą drogą Komitet Truskolawskiego był przeciw usunięciu z budżetu.

mamy teraz dwie opcje...
1. Nagłośnić sprawę w PORANNYM - ale wtedy idziemy na wojnę - a tego nie chciał bym
2. Napisać pismo do komisji i radnych PIS - i nie jeden raz (wówczas - może w połowie roku wrzucą lub w następnym może)

BOISKO zostało na szczęście.

« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2015, 21:15:03 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Styczeń 2015, 07:17:52 »
A tak liczyłem na ta drogę :(
To juz pewne, nie ma juz żadnych szans na jej budowę w tym roku?

Należy tez dodac, że wszelkie poprawki były przegłosowane przed nieformalną koalicja PIS i Komitetu Truskolaskiego (jesli wierzyć mediom ;)).
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2015, 07:27:28 wysłana przez Pika »

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Styczeń 2015, 23:30:44 »
Niestety radni PIS zdecydowali swoją poprawką o zabraniu nam pieniędzy na budowę ul. Wysoki Stoczek........ dalej będą dziury.... w zamian dali obniżkę za wywóz nieczystości o 1 zł.

To nie koniec świata.... ale trzeba będzie walczyć dalej.... cierpliwie
« Ostatnia zmiana: 20 Styczeń 2015, 23:34:55 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
INWESTYCJE MIEJSKIE PRZY NASZYM OSIEDLU.
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Listopad 2014, 23:19:17 »
Drodzy mieszkańcy Prezydent miasta, ogłosił dzisiaj projekt budżetu który będą musieli zaakceptować lub odrzucić radni miejscy. W naszej rzeczywistości wszystko zależeć będzie od radnych PIS mający większość.

W kilku rozmowach (w ramach spotkań przedwyborczych komitetu i omawianiu programu wyborczego) z zastępcą Prezydenta Panem Adamem Polińskim oraz w mailach prosiłem aby jak najszybciej powstała droga Wysoki Stoczek, obiecał, że w 2015 roku będzie.

Do projektu budżetu na 2015 rok wpisano nasza drogę... wartość 1 400 000 zł - strona 3

Pojawiła się tez inwestycja naszego boiska wielofunkcyjnego (z budżetu partycypacyjnego) w sadku obok Biawaru na ostatniej stronie dokumentu.

Jest dobrze... małymi krokami będziemy realizować złożone obietnice. Kolejny krok to ograniczenie hałasu od ulicy, potem ścieżka rowerowa, biekery (które będą zależeć od konsultacji społecznych i naszego zaangażowania)....
« Ostatnia zmiana: 20 Listopad 2014, 08:52:06 wysłana przez Łukaszek m.6 »