Autor Wątek: SPRAWY WSPÓLNOTY  (Przeczytany 118782 razy)

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
Odp: SPRAWY WSPÓLNOTY
« Odpowiedź #14 dnia: 18 Luty 2014, 09:01:29 »
UWAGA. Wszyscy mieszkańcy otrzymają nowe klucze do korytarzy piwnicznych, ze względu na ich kradzież z pomieszczenia administracyjnego.

A tak apropo sabotażu. Brama 1 wjazdu był naprawiona (po pęknięciu lub przecięciu linki podnoszącej bramę), Teraz pierwsza brama jest unieruchomiona bo w niewyjaśnionych okolicznościach spadła z prowadnic z jednej strony.

Do 7 bramy sprężyna zamówiona.

Zostało zlecone wykonanie oświetlenia okolic II śmietnika,. Na razie poprzestaniemy na tym, gdyż w projektach budowy Lidla jest oświetlenie które ma oświetlić cześć chodnika z naszej strony. Jeżeli okaże się niewystarczające wówczas doświetlimy. Koszt do 1500 zł
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2014, 09:04:55 wysłana przez Łukaszek m.6 »

alfa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Luty 2014, 07:04:40 »
straszny film - mroczny blok , zbieg okoliczności to nie samotaż naszczęscie u mnie tez były takie ekscesy ze sąsiad z naprzeciwka o 5 rano wparował do mieszkania w samych gaciach po odbiór paczki, nastepnego dnia wparował do domu rozejrzał sie i wyszedł i wtedy został złapany jeszcze jak zamykał moje drzwi i odpowiednio ukarany blok jest ogromny mieszkają rózni ludzie i jak w zyciu wszystko moze sie zdarzyć a co do liczników wykręcicć zamek pojechac do castoramy kupić inny rozdać na piętrze klucze i poinformować administratora albo kluczyk 8 i zdjąć rączki od zaworów mysle ze jeden człowiek nie może doprowadzic do obsesyjnego strachu

MartaM

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2014, 13:54:43 »
Ostatnio miałam dziwną sytuację (mieszkam w 7 klatce) - okolice godziny 1 w nocy - tv delikatnie w tle, ja delektuje się ciszą :), słyszę jak ktoś z klatki schodowej (nie windy) wchodzi na część wspólną i otwiera skrzynkę (z wodą/gazem etc.) - co budzi moją czujność, lecz nim dobiegam do drzwi, wybiegam na klatkę to ktoś znika - sprawdzam więc liczniki moje i moich najbliższych sąsiadów czy nie uległy ''zakręceniu'' ....

Wątpię, że ktoś z administracji po północy sprawdzał nasze liczniki ...

P.S. Inna ''nocna sytuacja'' - tydzień temu niedziela 1:30 - ktoś szarpał ochoczo za moją klamkę wejściową do mieszkania - zdębiałam i zbladłam - nim podjeliśmy interwencję ktoś opuścił klatkę schodową ... - mam nadzieję że któryś z gości lub z mieszkańców pomylił piony i dobijał się do mnie ... w innym wypadku być może to patent złodzieja- otwiera, wyjmuje portfel, wychodzi bez szkód.

Pozdrawiam,

MM
Nic o nas bez nas :)

Magda_B

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Luty 2014, 13:15:23 »
;( chamstwo !

i jak tu nie instalować kamer ;/ ?

miejmy nadzieje, że dorwiemy dziada!

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Luty 2014, 10:20:25 »
Drodzy mieszkańcy jestem coraz bardziej przekonany że ktoś na naszej wspólnocie robi sabotaż, celowy i świadomy.

1. zakręcanie mieszkańcom wody i centralnego ogrzewania 7 klatki
2. w tym samym czasie awarie bramy 1 i 7
3. celowe zamykanie bramy nr 7 (dziś w nocy) - ktoś podłączył zasilanie zamknął i odłączył.
4. co kilka dni zatrzymanie małej windy 7 klatki.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Luty 2014, 09:35:42 »
Jeszcze w tym tygodniu będą zbierane głosy pod uchwałami przedstawionymi na zebraniu. Do drzwi nieobecnych właścicieli zapuka Pan Robert.

W następnym tygodniu przedstawiony będzie pomysł oświetlenia rejonu śmietnika od strony 7 klatki.

Oczywiście walka w celu naprawienia wjazdów garażowych nr 1 i 7

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Styczeń 2014, 12:10:17 »
Do końca stycznia będą w skrzynkach. Ale najprawdopodobniej do końca tego tygodnia.
« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2014, 13:58:27 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Adrian m. 99

• Początkujący
  • *
  • Mieszkanie nr 99
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Styczeń 2014, 11:04:48 »
Kiedy można się spodziewać rozliczenia ciepła/wody (koniec stycznia coraz bliżej) ?

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Styczeń 2014, 09:25:34 »
Stawka za śmieci ustalona. od 1 marca wyniosą

powierzchnia mieszk.        Obecnie           od 1.3.2014
    do 40 m2                       19zł                 14zł
  od 40 do 80m2                  35 zł                28 zł
  powyżej 80 m2                  45zł                 34 zł

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Grudzień 2013, 08:57:30 »
W związku z zaniedbaniami w sprzątaniu wewnątrz bloku, zarząd spotkał się z Panem Michałem Sochą. Podjął on działania mające na celu przywrócenie stanu prawidłowego. Administrator zmienił Panie sprzątające. 

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Grudzień 2013, 08:41:39 »
Zapewne niektórzy już wiedzą, że od 1.03.2014roku, prawdopodobnie ulegną zmniejszeniu opłaty za wywóz śmieci. Jest projekt uchwały która popiera większość radnych miejskich. 

powierzchnia mieszk.        Obecnie           od 1.3.2014
    do 40 m2                       19zł                 15zł
  od 40 do 80m2                  35 zł                28 zł
  powyżej 80 m2                  45zł                 36 zł

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Grudzień 2013, 14:08:34 »
Rozpoczęła się wymiana chwytaków wind 4 klatek. Ponadto poinformowano nas, że pasy nie będą wymieniane (7 klatka) gdyż kalibracja windy przyniosła wymagany skutek.

Poczekamy do ostatecznej naprawy, sprawdzimy czy zaszła poprawa.
« Ostatnia zmiana: 05 Grudzień 2013, 14:10:20 wysłana przez Łukaszek m.6 »

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Listopad 2013, 09:11:37 »
Zarząd podjął decyzję o wypowiedzeniu umowy z OTIS... w związku z brakiem reakcji, mimo wielu obietnic do dokonania napraw wind klatek 4 (mała winda),5,6,7.

Mamy nadzieję że będzie to motywacja dla OTISu do działania, tym bardziej że po rozmowach z naszym administratorem wypowiedzenie obejmie jednocześnie inne wspólnoty na około 30 wind. 

Obecnie zapewniają że naprawy czyli wymiana pasów w klatce 7 i wymiana chwytaków hamujących windy w klatkach 4,5,6,7 rozpocznie się od 1 grudnia. (koszt samych pasów to około 30 tyś zł)

Jednocześnie Developer otrzymał przesądowe wezwanie do naprawy tych wind korzystając z okresu rękojmi.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
SPRAWY WSPÓLNOTY
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Listopad 2013, 09:04:40 »
Obecnie kończony jest protokół - do developera - usterek II etapu - jest ich obecnie ponad 200.

W pierwszym etapie zostało kilka niedokończonych usterek i kilka tych samych jak odpadający naprawiany tynk w garażach.

Czekamy na decyzję developera co dalej z windami, po wezwaniu wysłanym z kancelarii prawnej jako przed-sądowe wezwanie do usunięcia usterek wind klatek 4-7.

A może sąsiedzi mają jakieś uwagi, sugestie - w każdej sprawie dotyczącej naszej wspólnoty?