Autor Wątek: Zakaz LPG w garazach  (Przeczytany 16904 razy)

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
Odp: Zakaz LPG w garazach
« Odpowiedź #27 dnia: 28 Luty 2013, 12:40:22 »
http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090528/POWIAT01/407314752

a teraz lepiej? już bez zadnych watpiwości i domysłów że od kuchenki gazowej.

EJ74

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #26 dnia: 28 Luty 2013, 12:09:45 »
A jakby się sąsiad wczytał to zobaczyłby, że jakiś debil przewoził butle z gazem pewnie do kuchenek więc to nie wina instalacji gazowej w samochodzie więc proszę nie siać paniki - dziękuję.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert

DARECKI

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #24 dnia: 21 Sierpień 2012, 09:43:33 »
Myślę że nie powinniśmy wpadać w skrajność takie samo zagrożenie gazem jest też w mieszkaniach, ktoś przerobi albo nie zakręci gazu i co ?. Najlepiej to zakręcić gaz w całym bloku a samochody z instalacją lpg zaparkować za ulicą. Zróbmy osiedle zakazów i nakazów i będziemy na wzajem obserwować wszystkich i ich pod......

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Sierpień 2012, 21:49:39 »
Drodzy mieszkańcy, według naszego administratora powinno się zamontować ok. 13 czujników (w podłaczeniu z wentylacją)wykrywajacych stężenie gazu lpg (po 1 w 7 wjazdach garażowych i 5 na miejscach postojowych). Koszt zakupu wraz z montażem to ok 540 zł netto/szt. To ponad 8500 zł brutto......

Decyzja zakupu tych czujników będzie należała do wszystkich mieszkańców!

Za takie pieniadze można zrobić naprawdę wiele na naszej wspólnocie, to 1/3 budżetu rocznego na różne inwestycje, naprawy bieżące, drobne zakupy itp. Jednak niektórzy mieszkańcy zapytają czy wstawiając znak zakaz wjazdu bedziemy bezpieczni? - bo chyba tu o to chodzi. Upilnować się wszystkich nie da. 

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Sierpień 2012, 12:26:01 »
Nie wiem czy przypadkiem temat nie był podejmowany, na którymś zebraniu i wówczas jeden z sąsiadów mających instalację gazową powiedział: "To niech właściciele diesli chłodzą swoje turbiny na podwórku, a nie w garażach" ;)

A witam Panią witam, Pani z zarządu?? a gdzie numerek przy niku? ups.

A tak na poważnie, powiedziałem to ja osobiście i nie podczas poruszania tematu instalacji gazowych w samochodach a wadliwej instalacji odciągającej spaliny w garażach. Kolega, chyba mający dizelka (jakoś mocno się przejął, taki nieco przypakowany choć wyglądający na spoko gościa - nie szukam zatargów ;) żeby nie było hehe ) zasugerował zakaz wjazdom samochodów z instalacją gazową.

Tak na marginesie mam benzynę i nie żydzę na benzynę skoro już się zdecydowałem na samochód... Wracając do dizelków to temat nie jest błahy. Wiemy że silnik przed jazdą należy rozgrzać oraz po jeździe nie wyłączać silnika tylko odczekać, aż turbinka się uspokoi... dlaczego ludzie robią to w garażu? bo jest wygodnie i tyle. A spaliny przy naszej wentylacji hulają po hali. To jest także problem. Oczywiście nie żebym zabraniał tylko życzyłbym sobie nieco kultury u co poniektórych i zrozumienia że to jest nasze. Jak sami nie zadbamy do za parę lat będziemy w dupie.... sorki..ciemnym lesie..choć na jedno wychodzi.

Marcin Kozłowski

Diesli (jak i innych samochodów) nie należy rozgrzewać przed jazdą bo niekorzystnie w to wpływa na jego pracę, chłodzić diesla też nie ma potrzeby jeśli nie jest on wyposażony w turbinę. To tak dla wiadomości sąsiada. Co do samego chłodzenia to nie popadajmy w paranoje. Czas potrzebny na schłodzenie turbiny to może 20-30 sekund. Więc dla mnie to jest temat błahy.

marcin77

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Sierpień 2012, 16:04:00 »
Nie wiem czy przypadkiem temat nie był podejmowany, na którymś zebraniu i wówczas jeden z sąsiadów mających instalację gazową powiedział: "To niech właściciele diesli chłodzą swoje turbiny na podwórku, a nie w garażach" ;)

A witam Panią witam, Pani z zarządu?? a gdzie numerek przy niku? ups.

A tak na poważnie, powiedziałem to ja osobiście i nie podczas poruszania tematu instalacji gazowych w samochodach a wadliwej instalacji odciągającej spaliny w garażach. Kolega, chyba mający dizelka (jakoś mocno się przejął, taki nieco przypakowany choć wyglądający na spoko gościa - nie szukam zatargów ;) żeby nie było hehe ) zasugerował zakaz wjazdom samochodów z instalacją gazową.

Tak na marginesie mam benzynę i nie żydzę na benzynę skoro już się zdecydowałem na samochód... Wracając do dizelków to temat nie jest błahy. Wiemy że silnik przed jazdą należy rozgrzać oraz po jeździe nie wyłączać silnika tylko odczekać, aż turbinka się uspokoi... dlaczego ludzie robią to w garażu? bo jest wygodnie i tyle. A spaliny przy naszej wentylacji hulają po hali. To jest także problem. Oczywiście nie żebym zabraniał tylko życzyłbym sobie nieco kultury u co poniektórych i zrozumienia że to jest nasze. Jak sami nie zadbamy do za parę lat będziemy w dupie.... sorki..ciemnym lesie..choć na jedno wychodzi.

Marcin Kozłowski

styczen

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Sierpień 2012, 12:22:20 »
Wydaje mi sie, ze zarzad lub/i administrator powinni przejrzec warunki ubezpieczenia i jak wyglada sprawa odpowiedzialnosci wspolnoty w razie wypadku zwiazanego z parkowaniem pojazdow z lpg na parkingach i w garazach podziemnych. 

jacek109

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: 03 Sierpień 2012, 09:45:34 »
ok.ja chcem się czuć bezpiecznie!!! oświadczenie może nie, ale jak wyegzekwować Nasze prawo od tych sąsiadów z LPG?
Czyli  ZAKAZ !!!, tak?!?!?!raz jak byłem w  "HADESIE" ;-) to tak gazem LPG dawało, że nie dało się oddychać!!!
TYLKO CZINKŁECZENTO W HOLENDERSKIM GAZIE MOŻE PARKOWAĆ POD ZIEMIĄ ;-)

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Sierpień 2012, 23:27:41 »
Drogi Sąsiedzie Jacku. Oswiadczenie byłoby raczej chybionym pomysłem. Dlatego że osoby parkujace zmieniają pojazdy, zmieniają sie równiez właściciele i miejsca czy garaże sa czestokrość wynajmowane - innymi słowy jest rotacja pojazdów. Nikt nie bedzie chodził i sprawdzał czy stoi jakiś nowy pojazd z instalacja LPG. Poza tym oświadczenie  nie spełnia warunków określonych w przepisach dla zabezpieczenia hal.

Sprawę spóbujemy załatwić nieutrudniajac zycia włąścicielom takich pojazdów - tak jak opisał powyżej Krzysztof w sprawie zamontowania czujników gazu i podłączenia ich do wentylacji.

W skrajnej ostateczności, podkreślam ostateczności trzeba będzie postąpic zgodnie z obowiązujacymi przepisami.
« Ostatnia zmiana: 01 Sierpień 2012, 23:31:36 wysłana przez Łukaszek m.6 »

alfa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Sierpień 2012, 11:35:10 »
a co w przypadku jak wywali pół bloku, ludzie stracą domy samochody i najważniejsze ŻYCIE takie oświadczenie będzie sobie można wsadzić o ile będzie jeszcze w co  ;D

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Sierpień 2012, 11:03:29 »
Takie oświadczenie nic nie da w razie tragedii. I egzekwowanie później swoich praw będzie praktycznie nie wykonalne. Lepiej dmuchać na zimne.

jacek109

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Sierpień 2012, 10:50:25 »
Witam,
Niech właściciele aut z instalacją gazowa parkują w naszych miejscach parkingowych i garażach- niech tylko podpiszą oświadczenie, że w razie wybuchu spowodowanego przez ich auto pokryją wszelkie koszta związane z naprawą naszego bloku i aut!!!

Krzysiek

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Lipiec 2012, 23:12:33 »
Poprosiliśmy administratora aby zorientował się czy istnieje możliwość podłączenia dodatkowych detektorów LPG do naszej wentylacji.
Jeżeli nie będzie problemów technicznych spróbujemy skalkulować taką inwestycję i jak znajdą się wystarczające środki finansowe być może zrealizować.
Wydaje mi się że będzie to najlepsze rozwiązanie dla właścicieli aut z instalacją LPG i posiadających garaż lub miejsce postojowe.

ckomorow

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Lipiec 2012, 20:57:53 »
wyjaśnienie co do LPG
przytoczone przez Krzyśka art. (Dz.U. Nr 75, poz. 690) § 157. ma tu podstawowe zastosowanie, a słowo nie mogą być stosowane wyraźnie pokazuje, że w pomieszczeniach zlokalizowanych poniżej poziomu gruntu -1 jest zakaz wjazdu z instalacja gazową,
art. 108 ust 1 pkt 4 Zgodnie z wymaganiami § 108 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz. U. Nr 75, poz. 690 z późn. zm.), obowiązującymi od dnia 8 lipca 2009 r.,
garaże zamknięte, w których dopuszcza się parkowanie samochodów zasilanych gazem płynnym propan – butan, i w których poziom podłogi znajduje się poniżej poziomu terenu powinny posiadać wentylację mechaniczną, sterowaną czujkami niedopuszczalnego poziomu stężenia gazu propan-butan.  
podsumowując : wentylacja mechaniczna +
czujniki -
odpowiedz jest jedna na chwile obecna zgodnie z obowiązującym prawem budowlanym jest BEZWZGLĘDNY ZAKAZ WJAZDU AUT
ZASILANYCH INSTALACJA LPG

CO DO ZAPISÓW W KACIE NOTARIALNYM TO SA 2 RÓŻNE SPRAWY PRAWO BUDOWLANE I AKTY WŁASNOŚCI

Bardzo ładnie wyjaśnione, dziękujemy sąsiadowi.
Co do detektorów, na szybko znalazłem: 
http://www.napad.pl/katalog/produkty-370-341-czujnik-gazu-propan-butan-dk1naps-gazex-12v-dc-1809.htm
Cena chyba nie jest wygórowana.

Pomysł z detektorem jest bardzo dobry, najlepiej połączyć urządzenie z obecnym zainstalowanym systemem.