Autor Wątek: rozliczenia niedoborów  (Przeczytany 11462 razy)

karol m.53

• Użytkownik
  • **
Odp: rozliczenia niedoborów
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lipiec 2012, 10:06:51 »
poprostu na klatkach co 2gie pietro zakręcic wawór i juz...palacze palą na klatkach i hajcują niepotrzebnie

mw

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lipiec 2012, 09:58:30 »
Chodzi o zmniejszenie tej różnicy. Może trzeba zastanowić się nad grzejnikami części wspólnych. Wiem że niektórzy zimą chodzili palić i otwierali okna.

alfa

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Lipiec 2012, 09:51:44 »
skąd się bierze różnica:
1. główny licznik ciepła który jest w węźle pokazał wartość GJ większą niż suma poszczególnych liczników ciepła dla każdego mieszkania dla mnie jest to zrozumiałe ze nigdy się to nie pokryje ale licząc 223 mieszkania ( tak myślę ) razy średnio doliczony niedobór dla każdego z poszczególnych lokali 1,2 GJ to jest koło 270 GJ różnicy, czyli miesięcznie koło 45 GJ strat na obiekcie.
Moim zdaniem MPEC który ma wejście do węzła nie wystawił by błędnej faktury zużycia, wino moim zdaniem leży w nie prawidłowo działających naszych liczników. Oczywiste jest ze sie nie da wyeliminować różnicy ( ogrzewanie części wspólnych ) ale mimo to ta różnica jest spora średnio 0,022 GJ na m2 mieszkania
« Ostatnia zmiana: 12 Lipiec 2012, 11:24:27 wysłana przez alfa »

mw

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Lipiec 2012, 09:46:02 »
Ja jestem tego samego zdania. Po to są wstawione licznika GJ, że każdy płaci za siebie. Zgadzam się że mogą być jakieś różnice z rozliczenia głównego licznika a poszczególnych, ale nie w takim wysokościach. Niech ktoś zajmię się tą sprawą, bo same podzielenie kosztów na mieszkańców nie rozwiązuje sprawy na przyszłość.

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2012, 09:37:21 »
1,42 GJ przy 64m2 mieszkania. Tez wydaje mi sie to duzo.

mw

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2012, 07:01:11 »
Z czaego wynikają aż tak duże niedobory?

MartaM

• Aktywny użytkownik
rozliczenia niedoborów
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2012, 00:04:45 »
Witam,

Z zapytaniem do Administracji- w jaki sposób rozliczane są niedobory CJ i Z.wody i kanalizacji? Chciałabym uzyskać algorytm, czy wzór na podstawie którego niedobory są doliczane do poszczególnych mieszkań.

Przy ostatnim rozliczeniu w moim pionie (a są to mieszkania o jednakowej powierzchni) występowały różne kwoty.

Aktualnie doliczono mi aż +1,56 GJ niedoboru CJ (co daje kwotę 106,14 zł). Dodam że sama zużyłam aż 6,3 GJ, a mieszkanie ma 71 m2.

Dodatkowo jeśli wszystkie nasze mieszkania mają niedobory aż tak wysoko kwotowe (i kosztowe) to chyba coś jest nie tak z naszym licznikiem głównym lub z poszczególnymi licznikami...

Ile sąsiedzi mają doliczonych niedoborów GJ przy jakiej powierzchni mieszkania?

P.S. Zakładam że niedobory wyliczane są od m2 wspólnoty, a następnie mnożone przez metraż mieszkania- co uważam za sprawiedliwe (o co często nawołuję zresztą).

Pozdrawiam,

MM
Nic o nas bez nas :)