Autor Wątek: BOISKO  (Przeczytany 13412 razy)

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
Odp: BOISKO
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Czerwiec 2012, 08:13:19 »
Drodzy mieszkańcy w dniu dzisiejszym złoże pismo do Urzędu Miasta i Developera w sprawie zainteresowania się tematem i  wykonania boiska sportowego wielofunkcyjnego na terenie naszego osiedla.

Po otrzymaniu odpowiedzi zamieszczę je na stronie.   

jakubb

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Czerwiec 2012, 18:02:23 »
Jak rozmawiałem kiedyś z kier. budowy to mówił, że następne bloki miały być niższe. Ale teraz, jak już wybudowali kolejne, to wszyscy widzimy, że te również mają po 8 pięter. A "niższe" są jedynie dlatego, że teren się obniża w stronę rzeki. Chociaż nie sądzę aby te budynki, które będą na samym dole, były równie wysokie jak na początku. Pozdr.

Łukaszek m.6

• Zarząd
  • Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2012, 11:35:37 »
W dniu dzisiejszym miał się odbyć przetarg na sprzedaż sadku od strony Biawaru. Nikt nie wpłacił wadium w wysokości prawie miliona zł i przetarg się nie odbył

W związku z tym przygotuję pismo do Prezydenta Polińskiego w sprawie możliwości zmiany zagospodarowania terenu i przeznaczenia na kompleks sportowych boisk lub przynajmniej jedno boisko.  W poniedziałek w czasie spotkania zarządu podpiszemy je i przekażemy do Urzędu Miasta.

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Czerwiec 2012, 10:26:49 »
Witam !

Czy są dostępne do wglądu jakieś orientacyjne plany, obrazujące jaki kształt będą miały tzw. tereny zielone na naszym osiedlu? Jedyny szkic jaki udało mi się dostać od developera - przedstawia tylko rozmieszczenie budynków.

Czy sąsiad może wie, czy bloki, które będą budowane w kolejnych rzędach bliżej rzeki Białej, będą równie wysokie co nasze czy niższe?

jakubb

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2012, 22:38:57 »
Witam !

Czy są dostępne do wglądu jakieś orientacyjne plany, obrazujące jaki kształt będą miały tzw. tereny zielone na naszym osiedlu? Jedyny szkic jaki udało mi się dostać od developera - przedstawia tylko rozmieszczenie budynków.

Krzysiek

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Czerwiec 2012, 08:52:38 »
Też uważam że boisko by się nam przydało, chłopaki muszą mieć kawałek miejsca do grania w piłkę. Jest boisko po drugiej stronie jezdni i pod opieką dorosłych mogą grać tam. Możemy też postawić we własnym zakresie jakieś dwie prowizoryczne bramki w sadku dopóki miasto nie sprzeda nieruchomości nikomu nie powinno to przeszkadzać.
Obawiam się że pas zieleni nad rz. Białą będzie za wąski i zbyt blisko wody aby urządzić tam boisko.
Plac zabaw to nie jest najlepsze miejsce na tego typu gry a pomysł uczenia dzieci jak to ładnie jest kopać piłkę o elewację budynku uważam za głupi.

Pika

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Czerwiec 2012, 08:46:23 »
A czy ktoś się orientuje, czy jest szansa na jakieś boisko/orlika z funduszy zewnętrznych (miasto, marszałek, itp.), coś na kształt boisk na TBSach? Czy raczej będziemy musieli wygospodarować takie pieniądze z własnego budżetu?

Jarek

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Czerwiec 2012, 22:49:18 »
Uważam, że boisko jest potrzebne. Sam często gram z synem na placu zabaw, ale miejsca mało i piłka co i raz leci na trawę. Lepiej na razie odżałować ten trawnik na II placu, a jak już będzie prawdziwe boisko od nowa zagospodarować rekreacyjnie.

DARECKI

• Aktywny użytkownik
BOISKO
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Czerwiec 2012, 18:52:56 »
Witam

Chciałbym poruszyć sprawę miejsca do gry w piłkę. Została zasadzona zieleń na II placu zabaw, jest spoko tylko jak długo.
Nasze pociechy grając w piłkę niestety depcząc zieleń, zwracałem uwagę swojemu synowi i nawet zabroniłem wynoszenia piłki, ale co z tego skoro inni wynoszą i mimo to że ich rodzice są na placu zabaw nic sobie z tego nie robią.
Musimy zdecydować co z tym zrobimy, niech grają w końcu muszą coś robić , albo wszyscy solidarnie grzecznie zwracamy im uwagę , nie dajemy piłek np. tłumacząc że zieleń trzeba szanować.
Wiem że jest boisko za ulicą ale tam to tak naprawdę jest strach grać bo jest tak nie równo że łatwo skręcić nogę , i jest pełno odchodów zwierzęcych.

Może podejmiemy jakieś wspólne działania w kierunku miejsca do gry w piłkę , może warto porozmawiać z Panem Rogowskim czy przy planowanym parku nie dało by się wygospodarować kawałka placu na nieduże boisko? Osiedle się powiększa i myślę że jest to warte zachodu.

Jakie są wasze zdania i pomysły

pozdrawiam Darecki