Autor Wątek: jeszcze raz heliosy  (Przeczytany 4811 razy)

Bogdas

• Użytkownik
  • **
Odp: jeszcze raz heliosy
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2014, 20:11:42 »
Witajcie,

chciałbym w końcu przerobic mojego heliosa w kuchni. Chodzi mi o to, aby działał na dwa włączniki, tj. na piewszym włączniku rozpędzał sie do 60% mocy lub wyłączał zupełnie, a po włączeniu drugiego rozpędzał sie do 100% mocy. Podobno można do tego wykorzystac kabel z uziemienia, kóry i tak nie jest podłączony? A może jest? ???

Kiedys sam zrobilem mostek w heliosie, ale wtedy wentylator działał na 60% a po kilku minutach samoczynnie przyspieszał do 100%.

Może jakiś życzliwy sąsiad pomógłby mi to ogarnąć? 

styczen

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2012, 22:43:43 »
to by bolo SUPER!  Jak moglibysmy sie umowic?

Krzysiek

• Moderator
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2012, 11:58:41 »
Dziekuje za wskazowke. Czy ktos jeszcze ma instrukcje heliosow? Jakos bez instrukcji boje sie majsterkowac sama. A problem chce jednak rozwiazac bo helios w salonie z kuchnia jest jednak bardzo irytujacy i jakos nie mozemy sie do tego przyzwyczaic. A moze ktos ma namiary na jakiegos solidnego i cenowo sensownego elektryka, ktory by mi pomogl?

Mogę pomóc z tym Heliosem za free.

styczen

• Początkujący
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Kwiecień 2012, 11:42:08 »
Dziekuje za wskazowke. Czy ktos jeszcze ma instrukcje heliosow? Jakos bez instrukcji boje sie majsterkowac sama. A problem chce jednak rozwiazac bo helios w salonie z kuchnia jest jednak bardzo irytujacy i jakos nie mozemy sie do tego przyzwyczaic. A moze ktos ma namiary na jakiegos solidnego i cenowo sensownego elektryka, ktory by mi pomogl?

deldata

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2012, 06:15:27 »

styczen

• Początkujący
  • *
jeszcze raz heliosy
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2012, 00:20:38 »
W styczniu kilku sasiadow radzilo jak sprawic aby helios w pokoju tak glosno nie pracowal. Teraz chcialabym to zrobic, ale nie moge znalezc tej wypowiedzi. Czy ktos wie jak to mozna zrobic????