Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Łukaszek m.6

Strony: 1 ... 50 51 [52]
766
Wszyscy o wszystkim / Odp: FINANSE NASZEJ WSPÓLNOTY
« dnia: 17 Maj 2012, 22:10:45 »
Do sąsiada Dareckiego wysłałem info z telefonem o kontakt w celu spotkania osobistego. W rozmowie lepiej jest wytłumaczyć sprawy niż pisemnie. Wiecej zaufania do działań zarządu.

Proszę sasiedzie bez formuowania tekstów typu "zarząd szasta naszą kasą" - ja jestem też mieszkanicem tej wspólnoty jak każdy członek zarzadu i to tez jest nasza kasa (w rozumowaniu sąsiada).

Ale co nieco wytłumaczę:
1. Nasze szastanie pieniędzmi wchodzi w ramy pozycji w rozliczeniu pod nazwą pozostałe koszty 0,12 zł/m2 i poczesci z utrzymaniem dróg i zieleni. Roczny budżet pozostałych kosztów to ok 25000 zł. Tą kwotę mamy do dyspozycji. Na wywieszonych planach na tablicach ogloszeń zostało zawarte zdanie że pierwszy rok budzetowy moze zamknąc się kwotą debetową, lecz w miare rozsadku, Zwłaszcza że jest bardzo dużo rzeczy do zrobienia z własnych środkow.
    
2. Oszczędności juz teraz wypracowujemy swoimi decyzjami. Choćby zieleń 2 placu zabaw będzie sfinansowany przez developera. Dziś otrzymałem informacje że kilka tysiecy złotych (dużo wiecej niż 2500) mamy zaoszczedzone. Do płotku na plac zabaw, za darmo otrzymamy beton - to zaoszczedzone 600 zł. Pan Miachał Socha załatwia tanie gazoniki na 2 plac zabaw - zaoszczedzimy kolejne ok. 100 zl. Zmianiamy dostawce prądu dla 500 zł rocznie oszczędnosci, Zmieniamy bank dla 500 zł oszczędnosci. Prawdopodobnie uda sie wynając dach za 600 zł  co da ponad 7000 zł po roku - to tez sa oszczędnosci. Pare groszy od czerwca zacznie wpadac za szyldy. Zostało wysłane wiele zapytań ofertowych do dużych inwestorow na wynajem powierzchni dachu na reklamę...a to dopiero 1,5 miesiaca.....  działania zarządu

3. Znaków sami sobie nie zrobimy, chyba ze sąsiad ma jakieś mozliwosci.

4. Zabrakło włókniny nie przez kase ponieważ fvat sa na przelew, a ze świadomej mojej decyzji. Dlatego, że w następnym tygodniu wejdzie ekipa z roslinnoscią i prawdopodobnie będzie na nowo trzeba dosiewac trawę, gdyz czarnoziemy zostana wydeptane. Wówczas włóknina bedzie do wykorzystania z 1 placu zabaw.

5. Obecnie mamy problem z płynnoscia finansową tylko i wyłącznie z winy sąsiadów nie płacących czynszów. A kroki juz sa podjęte, finalizujemy zbieranie 50% udziałów pod uchwałami. Bedziemy rozmawiać, potem odcinac wodę, a następnie wejdziemy na droge sadową. A nasze zabezpieczenie to fundusz remontowy... który na koniec kwietnia wynosi 22 000 zł (po zakupie donic) ale to tylko kwota na papierze, wynikajaca z braku wpłat czynszowych, a koniecznosci utrzymania plynnosci finansowej.

6. problem z zapłatą fvat za empec (która z tego co wiem jest juz oplacona) polegał na tym że np. sąsiad płaci za C.O. w równych kwotach częsciowych, a wspólnota ma zapłacić do mpecu w całosci, ale gdyby czynsze były zapąłcone w terminach nie byłoby problemu. Problem z płynnoscia finansową polega na tym że płatnosci dokonywane sa z małymi poślizgami, do ok. 1 misesiaca kiedy wpływaja kolejne czynsze za dany miesiac. Ponadto należy wziaśc pod uwagę, że okres pierwsego kwartału w roku na fvat jest wysoki, ze wzgledu na szybko zapadajacy zmierz - wiecej pradu i zime opłata dla mpecu. Okres letni jest juz inny brak comiesiecznych fvat (w kwotach 50 tys zł) za mpec, czy wysokich za energie elektryczna.


Mam prośbę aby nie formuowac pytań które moga zamacić innym mieszkańcom, lepiej od razu sie spotkac i porozmawiać. Nie mamy nic do ukrycia, czeego potwierdzeniem sa informacje które wywieszam na tablicach. każdy z mieszkańców może w każdej chwili sprawdzić finanse, to żadna tajemnica. Wiecej zaufania do naszych działań. Bo zarzad to nikt inny jak mieszkaniec tej samej wspólnoty co sasiad, ewentualnie z inną wizja lub planem dzialania (dotyczy np. progów i znaków)

767
Tak, brama została zgłoszona do ubezpieczyciela, oraz do bramstera o wycenę naprawy . nA DZIS  miała być. Rafał administrator w dniu dzisiejszym zajedzie do nich.  Liczyliśmy na to że zgłosi się sprawca i uczciwie pokryje koszty... no cóż złudne nadzieje.

768
Wszyscy o wszystkim / Odp: CHETNI NA TANI INTERNET
« dnia: 16 Maj 2012, 14:50:00 »
taka była rozmowa z firmą o 10 dla każdego.

769
Wszyscy o wszystkim / Odp: CHETNI NA TANI INTERNET
« dnia: 16 Maj 2012, 13:45:33 »
TAK, 10 MEGA DANYCH PRZYCHODZĄCYCH I UWAGA 10 MEGA WYCHODZĄCYCH -PREDKOŚĆ.

770
Wszyscy o wszystkim / Odp: CHETNI NA TANI INTERNET
« dnia: 16 Maj 2012, 12:01:22 »
Czekamy na więcej zgłoszeń

771
Wszyscy o wszystkim / Odp: CHETNI NA TANI INTERNET
« dnia: 16 Maj 2012, 10:58:03 »
bez kabli w formie wi-fi

772
Wszyscy o wszystkim / CHETNI NA TANI INTERNET
« dnia: 15 Maj 2012, 22:33:31 »
Drodzy sąsiedzi, czy ktos z was byłby zainteresowany internetem 10 megowym, za 30 zł miesiecznie.

Jezeli znalazła by się spora grupka osób, moglibyśmy wynegocjowac taką cene u jednego dostawcy inernetu.

773
85 869 60 89 tel do Urzędu Miasta Pani Marto. Po drugiej stronie siedzi pani która wszystko wytłumaczy. Lub dokonać przelew na konto o nr 78 1240 5211 1111 0010 3553 2584. w tytule podac nr decyzji a jak zgubiony nr podać pełne dane z pełnym adresem nieruchomosci.  


http://www.bialystok.pl/981-departament-finansow/default.aspx

Strony: 1 ... 50 51 [52]