Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - haen

Strony: [1]
1
Wszyscy o wszystkim / Odp: Śmieci wielogabarytowe
« dnia: 04 Styczeń 2021, 09:01:20 »
Z tego co poszukałem harmonogram odbioru odpadów dla naszego osiedla jest pod adresem http://odpady.bialystok.pl/resource/file/download-file/id.791 (strona 2). Najbliższy odbiór mebli itp. jest 13 stycznia.

2
Wszyscy o wszystkim / Śmieci wielogabarytowe
« dnia: 30 Grudzień 2020, 14:35:24 »
Witam.

Czy śmieci wielogabarytowe typu łóżka czy fotele można wystawiać koło śmietnika? Czy też należy zatrudnić firmę? Jeżeli to drugie - ktoś może polecić jakąś niedrogą?

3
Wszyscy o wszystkim / Odp: AKTY NOTARIALNE
« dnia: 10 Czerwiec 2016, 18:35:47 »
W formularzu D-1/B należy wpisać numer i datę umowy - skąd wziąć te informacje? W akcie notarialnym, który otrzymałem jest treść umowy sprzedaży, ale numeru czy daty nie widzę.

4
Wszyscy o wszystkim / Odp: Nowi dostawcy Internetu w naszym bloku
« dnia: 22 Luty 2016, 22:02:20 »
Z Elposem były wcześniej problemy - chyba wynikało to m. in. z prowizorycznego okablowania, które położyli na samym starcie. Fakt, że to było dobrych parę lat temu.

Potem przerzuciłem się na Netię, najpierw Internet, potem TV. Zasadniczo nie mam żadnych zastrzeżeń. Wydaje mi się, że oni od razu do każdego mieszkania doprowadzili swoje okablowanie - nie masz np. takiej puszki przy drzwiach? Pewnie lepiej do nich przedzwonić, niż z góry sugerować się tym co na swoje stronie piszą ;-).

5
Wszyscy o wszystkim / Parkowanie na przejeździe
« dnia: 12 Wrzesień 2015, 20:03:18 »
Na parkingu od strony Biawaru co jaki czas widuję samochody pomysłowo zaparkowane na przejeździe tegoż parkingu. Dzisiejszym geniuszem okazał się właściciel Mercedesa o nr rejestracyjnym BI 8438G dzięki któremu spędziłem wieczorem dobre 5 minut ewakuując samochód żony, aby mogła wyruszyć na zakupy. Z tego co wiem, na naszym osiedlu obowiązuje strefa zamieszkania więc przy kolejnej okazji chyba powiadomię odpowiednie służby - niech nie tylko ja się męczę...

Ja rozumiem, że czasem brakuje u nas miejsc, ale naprawdę można chyba zaparkować w takim - niech już będzie nawet niedozwolonym - miejscu, żeby nie blokować wyjazdu innym.

https://drive.google.com/file/d/0Bz9QJ8D4Tc91dXJ0UzI5OTNua2s/view
https://drive.google.com/file/d/0Bz9QJ8D4Tc91MUEyRUk5RG9JTFU/view

6
Wszyscy o wszystkim / Odp: A może tak zakaz postoju/zatrzymywania się?
« dnia: 17 Listopad 2014, 20:27:23 »
Dokładnie - tekst ujednolicony prawa o ruchu drogowym jest dostępny chociażby na http://isap.sejm.gov.pl/Download?id=WDU19970980602&type=3. W szczególności art. 49. 2. 4) mówi o zakazie zatrzymywania poza miejscami wyznaczonymi. Chyba, że strefa zamieszkania nie obowiązuje u nas, pamiętam, że kiedyś było jakieś zamieszanie ze znakami stawianymi na naszym osiedlu.

Ja rozumiem, że czasem są problemy ze znalezieniem miejsca do zaparkowania, sam przez to przechodziłem mieszkając na innym osiedlu, ale tu w większości mam wrażenie wynika to ze zwykłego lenistwa, bo komuś nie chce się kółka zrobić dookoła bloku żeby poszukać wolnego miejsca.

7
Wszyscy o wszystkim / Odp: Który dostawca Internetu?
« dnia: 05 Lipiec 2014, 11:17:26 »
Czyli jk rozumiem Koba korzysta z tego samego kabla do kablówki co Elpos?
Czy Netia korzysta też z tego samego czy z tej skrętki, która u mnie kończy się z małym pokoju, czy kładli własne kable?

Netia ma własne okablowanie - przynajmniej tak u mnie wygląda. Koło drzwi mam 'skrzynkę', gdzie są doprowadzone kable, natomiast ja jeszcze zadbałem, żeby mieć gniazdo ethernetowe (RJ45) w każdym pomieszczeniu, więc jak zmieniałem dostawcę z Elposu na Netię to nie trzeba było nic robić. Nie wiem, czy standardowo jakieś gniazda RJ45 były zakładane w mieszkaniach.

Jeśli chodzi o jakość czy bezawaryjność to polecam, żadnych problemów. Raz czy dwa Netia też podniosła mi prędkość bez zmiany ceny.

8
Wszyscy o wszystkim / Odp: zapytanie o TV
« dnia: 08 Czerwiec 2012, 17:03:40 »
Trzecim dostawcą jest Netia. Nie wiem, jak się kształtują ich ceny w porównaniu z Elposem czy Kobą. Ja zmieniłem Elpos na Netię po tym, jak ci pierwsi mieli przez pewien czas problemy z dostępnością usług a ich modem po zerwaniu połączenia podłączał się > 15 minut. Chyba mieli okablowanie wymieniać, więc być może teraz jest już ok.

W przypadku Netii jest jeszcze ta zaleta, że internet jest bezpośrednio z gniazdka bez konieczności pośredniczących modemów. Mają też jakąś ofertę TV, ale nie wiem, jak bardzo konkurencyjną.

Strony: [1]