Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - marcin77

Strony: [1]
1
Wszyscy o wszystkim / Odp: DOMOFON
« dnia: 11 Grudzień 2019, 19:48:19 »
PS:
Zrobiłem szybki przegląd i wygląda, że:
1. Mamy domyślnie zainstalowany model 1132/620 (pewności nie mam, gdyż nie mam już oryginału)

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-cyfrowy-sluchawka-scaitel-1132-620-6304006129

Płytka u nas była chyba inna niż tutaj prezentowana. Z opisów na stronie producenta wynika, że regulacja głośności jest 3 poziomowa za pomocą zworki: brak, mid, high. Dodatkowy regulator to wyprowadzony na zewnątrz przełącznik zamiast stałej zworki - nie ma płynnej regulacji - ale dobre i to.

Komplet z regulacją dostępny tutaj (właśnie zamówiony):

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-urmet-1132-620-regulacja-dzwonka-7551712961

Dostępny jest jeszcze inny model, który wydaje się właściwy - regulacja za pomocą zworek - brak informacji o możliwości podłączenia zewnętrznego przełącznika:

https://allegro.pl/oferta/domofon-unifon-cyfrowy-sluchawka-urmet-1131-620-7553939126?fromVariant=7553914662

*********

Jak przyjdzie słuchawka zweryfikuję w jaki sposób regulacja robiona jest..można by pewnie podmienić rezystor w trybie mid tak aby dopasować głośność do potrzeb...

Pozdrawiam,
Marcin


2
Wszyscy o wszystkim / Odp: DOMOFON
« dnia: 11 Grudzień 2019, 19:27:05 »
Witam,
Co do ostatniej wypowiedzi, tak przeglądam dane katalogowe i model 1140/1 Unifon SIGNO Urmet jest do systemu 4+n a nasz jak Pan wspomniał jest to BASIC 2-żyłowy także jest pewna nieścisłość i pytanie czy faktycznie słuchawka ta działa, zwłaszcza, że pisze Pan wcześniej o zamontowanej słuchawce za 60PLN a miesiąc później o kolejnej za 84...

Jakiś czas temu wstawiłem słuchawkę z Lerła i niestety.. trzeba było się namęczyć, żeby wyregulować - kompromis pomiędzy głośnością w słuchawce, sprzężeniami a ogólnym działaniem.. i jak to przy kompromisach bywa.. dzwonek nadal dzwoni głośno, po obu stronach ledwo słychać rozmówce a zdarza się, że podniesienie słuchawki rozłącza od razu połączenie. Także nie idźcie tą drogą!

Tak na szybkiego lista modeli wydaje się być następująca:
http://www.miwiurmet.pl/katalog-produktów-domofony/313-unifony.html?cm=0&f_system=19

przy założeniu że nasz system w bloku to faktycznie MIVI BASIC... zmówię jakiś zweryfikuję i wrzucę info dla potomnych...

3
Wszyscy o wszystkim / Problemy z internetem od netii/internetii
« dnia: 15 Czerwiec 2019, 22:01:03 »
Cześć, czy ktoś z bloku ma problemy z internetem od netii/internetii?? Od czwartku wieczór router ma problem z odświeżeniem IP po DHCP = brak internetu. Z netii odpowiedzieli po 3 minutach ale przekierowali do internetii a tam cisza, totalna olewka..chyba z granatem trzeba osobiście się udać... a może wrócić do tematu opłat za routery w naszym bloku :)

Marcin

4
Wszyscy o wszystkim / WŁAMANIE DO SAMCHODU
« dnia: 24 Luty 2013, 16:52:26 »
Witam,
w dniach 23-24.02.2013 nieznana (jeszcze) osoba/y wybiły szybę w moim samochodzie zaparkowanym pod blokiem. Całość wygląda na zabawę naszych lokatorów bądź ich gości lub sposób na odreagowanie któregoś z właścicieli mieszkań, któremu przeszkadzał zaparkowany samochód - nie używany od 2 miesięcy. W zasadzie z samochodu nic nie zginęło, wybito szybę i wyrwano grila...

Nie szukam tutaj pomocy. Chciałbym tylko poinformować, że sprawa dzisiaj została zgłoszona na milicji.. wyceniona szkoda zakwalifikowana została jako przestępstwo i mam nadzieję, że spotkamy się w sądzie i spojrzymy sobie w 4 oczy.

Pozdrawiam sąsiadów.
Marcin K.

5
Wszyscy o wszystkim / Odp: Zakaz LPG w garazach
« dnia: 19 Sierpień 2012, 16:04:00 »
Nie wiem czy przypadkiem temat nie był podejmowany, na którymś zebraniu i wówczas jeden z sąsiadów mających instalację gazową powiedział: "To niech właściciele diesli chłodzą swoje turbiny na podwórku, a nie w garażach" ;)

A witam Panią witam, Pani z zarządu?? a gdzie numerek przy niku? ups.

A tak na poważnie, powiedziałem to ja osobiście i nie podczas poruszania tematu instalacji gazowych w samochodach a wadliwej instalacji odciągającej spaliny w garażach. Kolega, chyba mający dizelka (jakoś mocno się przejął, taki nieco przypakowany choć wyglądający na spoko gościa - nie szukam zatargów ;) żeby nie było hehe ) zasugerował zakaz wjazdom samochodów z instalacją gazową.

Tak na marginesie mam benzynę i nie żydzę na benzynę skoro już się zdecydowałem na samochód... Wracając do dizelków to temat nie jest błahy. Wiemy że silnik przed jazdą należy rozgrzać oraz po jeździe nie wyłączać silnika tylko odczekać, aż turbinka się uspokoi... dlaczego ludzie robią to w garażu? bo jest wygodnie i tyle. A spaliny przy naszej wentylacji hulają po hali. To jest także problem. Oczywiście nie żebym zabraniał tylko życzyłbym sobie nieco kultury u co poniektórych i zrozumienia że to jest nasze. Jak sami nie zadbamy do za parę lat będziemy w dupie.... sorki..ciemnym lesie..choć na jedno wychodzi.

Marcin Kozłowski

Strony: [1]